Czy zastanawiałaś/-eś się, skąd swoją siłę czerpie byk?
Jest synonimem siły, mocy, waleczności i zdrowia. Mamy nawet powiedzenie – „zdrowy jak byk”.
Czy patrząc na to bardzo masywne, silne, waleczne zwierzę myślisz o tym, że jego siła i zdrowie bierze się ze „zwykłej” trawy?
Zgaduję, że pewnie skupiasz się na czym innym. Ja tez nie kojarzyłam tego ze sobą. Jego masa, siła, okazałość, kojarzy się z mięśniami, mięsem, a nie z roślinami, z trawą.
A tu taka niespodzianka! Bowiem byk, podobnie jak koń, bizon, antylopa są trawożerne! Swoją masę, siłę, energię, wytrzymałość, szybkość, zdrowie zawdzięczają właśnie trawie!
Niesamowite, prawda?!?
Stawiamy go jako wzór siły i wytrzymałości, a tymczasem jego siła tkwi w zwykłej trawie!
Pomyśl więc, czy gdyby w trawie brakowało jakiegokolwiek ważnego elementu, byk byłby tak silny, potężny, wytrzymały?
Jeśli myślisz, że w przypadku ludzi jest inaczej, odkryję przed Tobą kawałeczek historii.
W 1928 roku jeden z prekursorów napojów z traw, dr Charles Schnabel z Kansas, w wyniku swoich obserwacji oświadczył, że „Głód nie musi istnieć”! Odkrył bowiem, że najtańszym komercyjnym źródłem witamin i minerałów na świecie, jest trawa… Wyprodukował suszony wyciąg z zielonego zboża i podawał go swojej rodzinie. W prasie ukazały się informacje, że ani jedno z jego dzieci nie było poważnie chore i nie miały zepsutych zębów.
Jego marzeniem było, aby trawa trafiła do codziennego menu Amerykanów. Amerykanów zaś widział jako nauczycieli, którzy nauczą inne kraje uprawiać i wykorzystywać trawy.
Dzięki dr Schnablowi zaczęto masowo dodawać trawy do zwykłych produktów, na przykład do chleba. Takie były początki Zielonej Drogi napojów z traw na nasze stoły. Dość wyboiste, ale to już temat na inną opowieść.
Jeśli więc szukasz wzmocnienia, chcesz być silny i zdrowy, w soku z jęczmienia masz budulec gotowy!
Tylko daj sobie szansę!
sok z jęczmienia, Sok z młodej trawy jęczmiennej, Super foods, Zdrowa Żywność, Zielona Żywność Funkcjonalna